REHBERLİK BİRİMİ

REHBERLİK BİRİMİ

Sarıyer Akademi, bir sosyal proje olarak hayata hazırlanan gençlerimize yol göstermeye, başarıya giden yolda onların önlerindeki engelleri aşmalarına ve güçlükleri yenmelerine yardımcı olmaya özellikle önem vermektedir. Sarıyer Akademinin bu amacını gerçekleştirmek için geliştirdiği önemli enstrümanlardan biri rehberlik birimidir.

Sarıyer Akademi, rehberlik birimi aracılığıyla öğrencilerimize şu hizmetleri vermektedir:

Hedef belirleme ve kariyer planlama
Sosyal ve ekonomik hayata hazırlanma süreci yaşayan öğrencilerimizin yetenek ve eğilimlerini belirleyerek öğrencilerin hedef oluşturmalarına ve kariyer planlamalarına yardımcı olmaktadır. Öğrencilerimizi ilgili seminerlere yönlendirmektedir.

Akademik gelişme takibi
Öğrencilerimizin sorumlu oldukları derslerden edindikleri kazanımları takip ederek eksiklerini belirlemekte ve gerektiğinde öğretmenlerinden bireysel yardım almalarına önayak olmaktadır.

Devam-devamsızlık takibi
Öğrencinin devam durumunun takip edilerek devamsızlıkları öğrenci velilerine bildirmektedir.

Sınav sonuçlarının kontrolü
Sınav sonuçlarının kontrolünü yaparak öğrencilerin bireysel çalışmalarına yön vermekte ve ilgili ders öğretmeniyle bireysel çalışma ayarlamaktadır.

Öğrencilere haftalık ders programı hazırlama
Öğrencilerin evdeki ders çalışma etkinliklerini planlayarak ders çalışma alışkanlığı kazanmalarına ve mevcut alışkanlıklarını sürdürmelerine yardımcı olmaktadır.

Çeşitli konferanslar düzenleme
Hem öğrencilerimize hem de velilerimize yönelik çeşitli konferanslar düzenleyerek öğrencilerimizin ve velilerimizin ihtiyaç duydukları alanlarda farkındalıklarını geliştirmeye çalışmaktadır. Örneğin velilere ergen iletişimi, öğrencilere de 50 üniversite ve 40 akademisyenin katıldığı üniversite meslek tanıtım konferansları gerçekleştirilmektedir.

Rehberlik dersleri aracılığıyla verilen hizmetler
Sarıyer Akademide sınıf ortamında, rehberlik dersleri adı altında, sınav sistemi, motivasyon, etkin ve verimli ders çalışma yöntemleri, sınav kaygısı gibi konuları işleyen dersler yapılmakta ve böylece öğrencilerimizin söz konusu alanlardaki ihtiyaçlarına yanıt verilmektedir.

Sonuç olarak Sarıyer Akademi, öğrencilerimizin diğer eğitim ve öğretim ihtiyaçlarında olduğu gibi rehberlik birimini ilgilendiren ihtiyaçlarında da özverili ve kaliteli bir hizmet sunmaktadır.

  • Paylaş: