KURUCUMUZDAN

KURUCUMUZDAN

Sevgili Sarıyerliler,

Sarıyer’de yaşamın her alanında, ayrım yapmaksızın, herkesin ihtiyaç ve beklentilerini yerine getirmekten, ayrıca bu şansa sahip olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

 LGS ve YKS’de büyük bir başarı yakalayan Sarıyer Akademi, Milli Eğitim Bakanlığının da onayladığı bir eğitim kurum.

Gençlerimize eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla kurduğumuz Sarıyer Akademi, her kesimin ve özellikle yerel yönetimlerin örnek aldığı önemli bir sosyal sorumluluk projesi haline geldi.

Toplumlar; siyasal, ekonomik, kültürel ve yönetim alanında koşulları gereği birçok değişim yaşamakta. Bu değişim sonucu, vatandaşlara en yakın kamu kurumlarının başında yerel yönetimler gelmekte. Bu süreçler yerel yönetimleri sadece altyapı hizmetlerini yürüten kurumlar olmaktan çıkararak, sosyal, kültürel, eğitim ve sanat gibi yeni hizmet alanlarına yöneltti.

Sarıyer Belediyesi bu süreçleri çok önceden görerek ve vizyonu gereği, bu sorumlulukları üstlenerek eğitim, kültür, spor anlamında büyük ölçekli projelere imza attı.

Eğitim yatırımları bunların en başında geliyor. Bu kapsamda 11 Sarıyer Gençlik Eğitim Merkezi, 8 Gündüz Bakım Evi, Engelli Çocuk ve Aileleri Destek Merkezi (EÇADEM), Avrupa Birliği projeleri, spor okulları, engelli eğitim projeleri, öğrenci konuk evi, burslar, kültürel kurslar, yaz spor okulları, yüzme kursları, kültürel geziler, kamplar, yurt içi ve dışı organizasyonlar, okul tadilat ve yapımları, kişisel gelişim eğitimleri ile yerel yönetimlere örnek birçok projeyi hayata geçirdik.

Sarıyer Akademi de başarı zincirlerimizden sadece bir tanesi. Akademimiz, eğitimde sadece Sarıyer’de değil, Türkiye ve İstanbul genelinde yakaladığı başarı grafiğiyle haklı bir gurur kaynağı oldu.

Sınav hazırlık merkezi hedefi dışında, üniversite ve çeşitli eğitim kurumlarıyla işbirliği yapan Sarıyer Akademi, bu kapsamda yönetici, öğretmen eğitimleri, yabancı dil eğitimleri, kişisel gelişim eğitimleri, soru hazırlama çalışmaları ile Sarıyer’deki okullara akademik destek olma konusunda da üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmekte.

Eğitim yelpazesine "yapay zekâ" ve "matematik olimpiyatı" eğitimlerini de ekleyen Sarıyer Akademi, yenilikçi projeleriyle eğitim alanında adından söz ettiren bir kurum haline geldi.

Eğitim başarı zincirlerimize yeni halkalar ekleyerek Sarıyer Akademinin başarısına katkı sağlayan yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

Bir başka övgü ve teşekkürü de sevgili çocuklarımız ile değerli velilerimiz hak ediyor. Sarıyer Akademiye ve bize gösterdikleri güven ve katkıya tüm bu çabanın hayat bulması için çok önemli.

Sevgili çocuklar, sevgili gençler, anneler, babalar ve değerli eğitimciler; çağdaş toplumlar özgür ve bağımsız olarak yaşar. Büyük önderimiz Mustafa Kemal; “Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder” sözü bizim için bir yol haritasıdır.

Bu bilinç içinde karanlığı aydınlığa çıkaracak her çalışmanın içinde, insan yaşamına değer katacak yeni projelerle sorumluluk almaya, kararlılık ve heyecanla sizlerle birlikte ulaşacağız.

Saygı ve sevgilerimle…

Mustafa Oktay AKSU
Sarıyer Belediye Başkanı

  • Paylaş: