GÖRSEL TASARIM BİRİMİ

GÖRSEL TASARIM BİRİMİ

Sarıyer Akademi görsel tasarım birimi; mevcut LGS ve YKS öğrencilerinin yanı sıra süreç içerisinde dışarıdaki öğrencilere de bilgiyi ulaştırmayı amaç edinerek oluşturulmuştur.

Bu doğrultuda öncelikli olarak masaüstü yayıncılığını başlatan birim, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında öğretmenlerin hazırladığı yaklaşık 15 bin soruyu, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında yine öğretmenlerin hazırladığı yaklaşık 8 bin soruyu yaprak teste dönüştürmüştür. Hazırlanan sorular güncellenirken kazanım ve zorluk seviyelerine göre dijital platforma aktarılıp soru havuzu oluşturulmuştur. 2019-2020 eğitim-öğretim yılında ise yeni müfredata uygun, yeni nesil soruların yer aldığı ‘Konu Anlatımlı Ünite Testleri’ üretimine başlamıştır.

Yayının yanı sıra yine öğretmenlerin anlatımı ile eğitimlerin dijital ortama aktarılması amaçlanmıştır. 2019-2020 eğitim-öğretim yılında Dijital Akademi platformu ile yayımlanacak olan eğitim videoları ile sadece mevcut öğrencilerimize değil dışarıdaki öğrencilere de dokunup onların bir adım daha ileriye gitmelerine katkı sağlanması hedeflenmektedir.

  • Paylaş: