TÜRKİYE GENELİ ONLINE YKS ve LGS DENEME SINAVLARI

TÜRKİYE GENELİ ONLINE YKS ve LGS DENEME SINAVLARI

  • 14.3.2020
  • 09:30 - 13:00

Sarıyer Akademi turkiyeakademi.net üzerinden 81 ilden öğrencinin katılımı ile deneme sınavı gerçekleştirildi. Öğrenci sınavını tamamladıktan sonra sınav analizi üzerinden eksik kazanımlarına ve çözemediği soruların videolu çözümlerine ulaştı.

 

 

 

Milli Eğitim Bakanlığının yapmış olduğu LGS ve Yüksek Öğrenim kurumunun yapmış olduğu YKS sınavları sonucu tüm öğrencilere tercihleri konusunda rehberlik çalışmaları yapılmıştır.

 

LGS Sınav Değerlendirmesi

Öğrencilerimizin %90’ı LGS’de üstün bir başarı göstererek merkezi yerleştirme ile öğrenci alan nitelikli okullarda eğitim almaya hak kazanmıştır.

Fen, Fransız, Alman Liseleri, Robert Koleji, İstanbul Erkek Lisesi, Kabataş Erkek Lisesi, Cağaloğlu Lisesi, Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi, Beşiktaş Anadolu Lisesi, Vefa Lisesi, Pertevniyal Lisesi, Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi, Şehremini Anadolu Lisesi bu nitelikli okulların sadece birkaçıdır.

 

YKS Sınav Değerlendirmesi

Öğrencilerimizin %91’i istediği bölümlere yerleşmiştir. 12 öğrencimiz Türkiye de ilk 25 bin arasına girerek Türkiye derecesi yapmıştır.

10 öğrencimiz Tıp, 15 öğrencimiz Hukuk, 6 öğrencimiz Diş Hekimliği, 6 öğrencimiz Eczalık, 4 öğrencimiz Mimarlık Fakültelerini kazanmış ayrıca 4 öğrencimiz Beslenme ve Diyetetik, 9 öğrencimiz Psikoloji, 2 öğrencimiz PDR, 6 öğrencimiz Fizyoterapi, 2 öğrencimiz Uçak Mühendisliği, 53 öğrencimiz çeşitli Mühendisliklere yerleşmişlerdir.

  • Paylaş: