BÖLÜMLERİMİZ

BÖLÜMLERİMİZ

Kurum kabul sınavları her yılın mayıs ayında yapılmaktadır. Kabul sınav sonuçlarına göre en üst puandan itibaren kontenjan sayısına göre öğrenci alınmaktadır. Alınacak öğrencinin Sarıyer ilçesinde ikamet ediyor ya da okuyor olması gerekmektedir.

Kuruma kabul edilen öğrencilerden istenecek belgeler:

 • İkametgâh belgesi
 • Öğrenci belgesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 1 adet vesikalık fotoğraf

   

  LGS (Liselere Giriş Sınavı)

  Kurumumuzda haftada 14 saat LGS hazırlık eğitimi ile Türkçe, matematik, fen bilgisi, sosyal bilgiler, İngilizce, din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri verilmektedir. Yaklaşık 15.000 öğrencinin katıldığı bir yayın ve sınav grubu ile öğrencilerimiz sınava hazırlanmaktadır.

  8. SINIFLAR İÇİN LİSELERE GEÇİŞ SINAVI ve ÖRNEK SORULARA İLİŞKİN AÇIKLAMA

   

  YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı)

  Kurumumuzda haftada 14 saat YKS hazırlık eğitimi ile Türk dili ve edebiyatı, Türkçe, matematik, geometri, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya, felsefe, din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri verilmektedir. Haftada bir gün soru çözüm ve sınav günü olarak değerlendirilmektedir. Türkiye çapında 127 kurumun ve 25.000 öğrencinin katılmış olduğu bir yayın ve sınav grubu ile öğrencilerimiz sınava hazırlanmaktadır.

  YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI

   

  ARA SINIF (7. – 10. – 11. Sınıf)

  Okul derslerine yönelik kazanımlarına uygun eğitimler verilmektedir. Sınavlara hazırlık amaçlı klasik uygulamalar ve test uygulamaları yapılmaktadır. 

   

  MATEMATİK OLİMPİYATI

  Yrd. Doç. Ali TAGİYEV - 2017 - Matematik Mühendisi
  Yrd. Doç. Mustafa TAGİYEV - 2017 - Matematik Mühendisi

  Öğrencide matematiğe karşı sevgi ve heyecan uyandırmak, önemli matematik konseptlerini çocuklara öğretebilmek, öğrencilerin problem çözebilme becerilerini geliştirmek, öğrenciye gerekli matematiksel esnekliği kazandırabilmek, olaylara daha geniş pencereden bakabilmeyi alıştırmak, öğrencinin matematiksel yaratıcılığını geliştirmek ve öğrenciyi buna teşvik etmek temel amaçlarımızdır.

 

YAPAY ZEKA

Yrd. Doç. Uzay ÇETİN - 2017 - İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği

Kodlama ve matematik bilgisi olmadan yapay zekayı kullanmamız, bu bilim dalına yön vermemiz mümkün değildir. Liseden itibaren öğrencilerimize bu bakış açısını kazandırmamız gerekmektedir. Hedefimiz, bilim yapmanın üçüncü yolu olarak nitelendirilen simülasyonun ve bilimlerin anası olarak kabul gören matematiğin ne işe yaradığını tekrar vurgulamaktır.

5. SINIF İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Sürece Dayalı Dil Edinim Modeli uygulayarak dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini geliştirmek. Sınıf içi ve sınıf dışı gerçek konuşma etkinlik ve çalışmalarıyla öğrencilerin öncelikli olarak İngilizce'yi konuşmasını sağlamak. Öykülendirme, drama, proje, müzik, resim ve sanat çalışmaları ile İngilizce'yi ders olmaktan çıkararak yaşanır hale getirmek. Öğrenciye pratikte İngilizce öğretmiş olmak.

 • Paylaş: