Model.Title

BAŞKAN GENÇ: SARIYER AKADEMİ LİDERLER YETİŞTİRECEK

  • Sarıyer Akademi
  • 11.06.2017

Sarıyer Akademide 13-14 Mayıs’ta yapılan sınav sonuçlarına göre eğitim almaya hak kazanan 12. sınıf öğrencileri ve aileleri için tanışma toplantısı düzenlendi. Yaşar Kemal Kültür Merkezinde gerçekleşen toplantıda kurallar, yapılması gerekenler, kurum ve sınav sistemi hakkında bilgi verildi.

Rehber Öğretmen Hatice Çağan Aslan’ın sınav sistemini ve teknik konuları anlatmasından sonra Sarıyer Akademi Genel Koordinatörü Sami Görey söz aldı.

 

“Değişimin öncü kurumu olmak istiyoruz.”

Konuşmasına “Evinize hoş geldiniz.” diyerek başlayan Görey, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kolay bir süreç değildi. Yaklaşık 1900 civarında öğrenci sınava girdi ve Akademiye bu öğrencilerin %30’u kabul edildi. Öğrencilerimizi tebrik ediyorum. 4 yıllık eylem planı içerisinde Sarıyer Akademi eğitimde söz sahibi olmak istiyor. Değişimin öncü kurumu olmak istiyor. Bu yolculuğu sizlerle birlikte yapacağız. Biz 120 kurum arasında şu anda ilk onlardayız. Akademi’yi başarıya götüren paydaşlar siz öğrencilersiniz.”

Sarıyer Akademinin kuralları olduğunu vurgulayan Görey: “3 yıldır şeffaf şekilde kurallarla sınavlarımızı yapıyoruz ve kazananları sıralamaya göre alıyoruz.” diyerek devamsızlık, ödev kontrolü gibi konuların sıkı takipçisi olduklarını belirtti.

 

“Gençler, hedeflerini belirlemeli ve planlarını yapmalı.”

Sami Görey’den sonra söz alan Belediye Başkanı Şükrü Genç yaptığı konuşmada kendi eğitim ve çalışma hayatından örnekler vererek şunları söyledi: “Kendi yetişme zamanımda ve çocuklarımı yetiştirme sırasında ne tür sorunlarla karşılaştıysam bu sorunları çözmeye çalışıyorum. Gençlik potansiyelinin yoğun olduğu Sarıyer’de gençler için belediye olarak yetkimiz olmamasına rağmen hep olanaklarımızı nasıl kullanabileceğimizin düşüncesi içindeyiz. Gençler, öncelikle hedefleri belirleyip planlamalarını yapmak zorundalar. Sarıyer Akademi liderleri yetiştirecek. En iyi mühendis adayını, en iyi doktor adayını yetiştirecek.”

Konuşmasının sonunda velilere seslenen Genç; “Lütfen katılımcı olun. Sürdürülebilirliğin temeli katılımcılıktır. Bunu sağladığımızda hedefimizin daha verimli olacağını göreceğiz” dedi.

  • Paylaş: