SARIYER AKADEMİ & DİJİTAL AKADEMİ

SARIYER AKADEMİ & DİJİTAL AKADEMİ

  • 9.06.2018
  • 16:00 - 19:00

Sayın velilerimiz,

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında, Sarıyer Akademi Kabul Sınavına başvuran öğrenci sayısı, 2447'dir. Ağustos ayında, mezun öğrencilerin de başvurusuyla, 3000 civarında öğrenci, kurumumuzdan eğitim desteği almak için bize başvurmuş olacaktır. Bu ilgi, akademik çabalarımızın sizler tarafından değerli bulunduğunu göstermektedir. Bu da bir yandan bizi mutlu ederken diğer yandan, ihtiyaca yanıt veremediğimiz için büyük üzüntü duymamıza neden olmaktadır.

 

Kurulduğumuz 2015 yılından beri yüz yüze eğitimde 2000'e yakın öğrenciye bu fırsatı verebildik. Halen farklı seviye ve farklı çalışma gruplarıyla, 700 öğrenciye yüz yüze eğitim verebilme imkânımız bulunmaktadır. Bunu da yüzdelik oran itibariyle ifade edersek, başvuruların %23'üne cevap verebilmekteyiz. Sınıf ve grup seviyelerine ayrı ayrı baktığımızda bu oranlar, %8 ile %33 arasında değişmektedir. Biz bu oranları çok yukarılara taşımak isteriz.

 

Sarıyer Akademinin temel ilkesi, "Eğitimde fırsat eşitliği"dir. Bu ilkeden hareketle, "Daha farklı ne yapalım ki bu oranı %23'ün üzerine çıkarabilelim?" sorusuna yanıt üretmek istiyoruz. "Dijital Akademi" bir çözüm müdür? Nasıl işleyecek? Sarıyer Akademiden farkı ne? Sarıyer Akademi ile bir bağı veya işbirliği var mı? Bu nedenle eğitimin bir paydaşı olan Sarıyer Akademi, diğer bir paydaşı olan siz değerli velilerimizle bir araya gelerek paylaşımda bulunmak istiyoruz. Siz değerli velilerimizi, 9 Haziran Cumartesi günü Sarıyer Belediyesi Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi (BKSM) tiyatro salonunda, saat 16.00'da yapacağımız toplantıya davet ediyoruz.

 

SARIYER AKADEMİ & DİJİTAL AKADEMİ

  • Paylaş: